Cuma, Nisan 23, 2021
Ana SayfaBankalarTelefon Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur ?

Telefon Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur ?

Merhaba arkadaşlar, Telefon kredisi hakkında sizlere detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Bilindiği üzere günümüzde teknoloji hızla gelişiyor. Bilgisayarlara hızımız yetmezken cep telefonları solladı geçti. Yeni teknoloji telefonlarla bilgisayarlara hiç ihtiyaç duyamaz hale geldik. Artık yeni teknoloji telefon bilgisayarı yaptığı her işi hatta fazlasını yapabiliyor. Sağladığı uygulamalar ve internet imkanıyla görüntülü konuşmaları bile neredeyse ücretsiz hale getirdi. Yani evinde, iş yerinde yada gittiği herhangi bir mağazada wifi aracılığıyla rahatça hem işlerini hallediyor hem de sevdikleriyle görüşebiliyorlar.

Whatshap, skype, messenger, ve sosyal medya hesaplarını da yönetebiliyorlar. Tabii bunlar işin eğlenceli tarafı birde bu saydığımız özelliklere sahip olan yeni teknoloji telefona sahip olabilmek var. Yeni çıkan lüks teknoloji telefonlar tahmin edildiği üzere çok pahalı imkanı olan kişiler pahalı demeden alıyorlar ama imkanı yetersiz olan kişiler de her ne kadar almak isteseler de imkanları yetmiyor. Bu imkanı yetersiz olan ve yeni teknoloji telefonlara sahip olmak isteyen kişileri de düşünen bazı bankalar telefon kredisi adı altında ihtiyaç kredisi veriyorlar.

Telefon Kredisi Nedir Nasıl Başvurulur ?
Telefon Kredisi

Telefon kredisi Almak için Ne Yapmalıyım?

Herkes son teknoloji telefonlara sahip olmak ister, alışveriş mağazalarına gittiğimizde teknoloji reyonuna bakarız alamayacağımızı bilsek de o uçuk fiyatta ki telefonları inceleriz. Bazı kişiler o telefonlara sahip olmak için kredi kullanıyorlar. Eskiden kredi kartına taksitle istediğin telefonu alabiliyordun ama bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu kredi kartıyla telefon alışverişlerine sınırlandırma getirmesiyle bu yolla telefon alma işi de yatmış oldu. Yalnız kredi kartıyla tek çekim yaparak telefonları hala alma imkanı sağlanmaktadır. Bazı büyük mağazalar anlaşmalı bankalar aracılığıyla telefon kredisi altında kişilerin telefon almalarına olanak sağlıyor. Telefon kredisini almak için;
a- Telefonu alacağı büyük mağazanın içerisindeki banka noktalarına gidiyorsunuz.
b- Büyük mağaza içerisindeki banka noktasındaki yetkiliye alacağınız telefonun fiyatını belirtiyorsunuz.
c- Banka noktasındaki yetkiliyle birlikte anlaşmalı bankaya telefon kredisi başvurusunda bulunuyorsunuz.
d- Başvurunuz anlaşmalı banka tarafından değerlendirilip onay gelirse telefonunuzu alıyorsunuz ve başvurunuzda anlaştığınız vade ve faiz oranlarıyla telefon kredisi borcunuzu ödeyeceksiniz.
Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var, bankaların sunmuş olduğu bu imkan kredi kartıyla alışveriş yapmaya benzemez, yani kredi kartıyla alışveriş yaptığınızda ödeyeceğiniz tutar ay sonu ödemenize eklenir ama telefon kredisi çektiğinizde diğer krediler gibi ödeyemediğinizde geriye dönük faiz ödeyeceğinizin bilincinde olun.

İNG Bank Telefon Kredisi:

Teknosa mağazasının büyüklüğünü herkes bilir yurdumuzun hemen hemen her yerinde şubeleri mevcuttur. İNG Bank Teknosa mağazalarının anlaşmaları sonucu 500 liradan 1,500 liraya kadar telefon kredisi imkanını Teknokredi adı altında müşterilerine sunuyorlar.Teknokredinin maliyet tablosunu aşağıdaki resimde inceleyebilirsiniz
İNG Bank ve Teknosa mağazasının sunmuş olduğu bu teknokredi kampanya şartları aşağıdaki şekildedir;
a- Teknokredi kampanyasına başvurmak için hayat sigortası veya tahsis ücreti istenmemektedir.
b- Teknokredi kampanyasında 500 liradan 1,500 liraya kadar istediğiniz miktarı 48 aya kadar vadeyle ödeyebilirsiniz.
c- Teknokredi kampanyasından faydalanabilmek için teknosa mağazasından alacağınız kredi tutarı kadar alışveriş yapmanız zorunludur.
d- Teknokredi başvurusu yapıp ta kredisi onay alan müşteriler kredilerini teknosa mağazalarında hafta içi 10 ile 22 saatleri arasında kullanabilirler.
Bu kampanyanın şartlarını yukarıda incelemiş olduk. Peki bu kampanyaya nasıl başvurabilirim? ve nasıl öderim? sorularını sorduğunuzu duyar gibiyiz.Merak etmeyin işte bu sorularınızın cevabı da aşağıdadır.
a- Kampanyaya başvurmak için telefonunuzun mesaj bölümüne birer boşluk bırakarak TEKNOSA ve TC KİMLİK numaranızı yazarak 2229’a mesaj olarak gönderiyorsunuz.
b- Gönderdiğiniz mesaj onaylandığında telefonunuza mesaj gelecektir. Mesajı aldıktan sonra ing bank ve teknosaya giderek kimliğinizi doğrulatmanız gerekmektedir.
c- Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra teknosa dan alacağınız telefon tutarı hemen ödensin.
d- Artık her şey tamam telefon kredisi vadesi geldiğinde borcunuzu ödemek için İNG Bank atm üzerinden, internet bankacılığından yada en yakın ing bank şubelerine giderek ödeyebilirsiniz.

Telefon Kredisi Veren Anlaşmalı Banka ve Mağazalar

Telefon Kredisi daha çok ihtiyaç kredisi olarak değerlendirildiği için bazı anlaşmalı banka ve mağazalar şunlardır;
1- Gold Bilgisayar, HSBC, Asyacard, Axess ve Finans bank ile anlaşmalara vararak anlaşılan her bankanın kendi belirlediği taksit seçenekleri vardır. Buna göre kendinize uyan seçeneği tercih edebilirsiniz
2- Bimeks Bi’İmza, Enigma Credit Bureau Bilgi Teknoloji Hizmetleri aralarındaki mutabakata göre yapılan alışverişlerde 750 liradan 6000 liraya kadar ödenecek fiyatın 100 de 20 sini peşin ödeyerek kalan fiyatı taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz.Bu konuyla ilgili detaylı bilgiyi bimeks mağazalarından öğrenebilirsiniz.
3- Deniz Bank- Media Markt, anlaşmalarına göre şu olanaklar ortaya çıkıyor;
a- Media Markt mağaza içerisindeki deniz bank noktasına gidiyoruz.
b- Almak istediğiniz telefon için kredi başvurusunda bulunuyoruz.
c– www.mediamarkt.com.tr üzerinden online olarak yaptığınız alışverişleriniz in faturalarını 7 gün (bir hafta dolmadan) deniz bank şubelerine götürdüğünüzde 36 aya varan vade imkanlarından da faydalanabiliyoruz.

 

Kaynak: Krediler

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler