Cuma, Nisan 23, 2021
Ana SayfaKredi NotuKredi Notu Neden Önemlidir ?

Kredi Notu Neden Önemlidir ?

Günümüzde hepimiz bankalar ile çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Ben kredi çekmem diyen herkes bir gün bankalar ile bir şekilde işi oluyor ve kredi çekerek ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlar. Bu gibi durumlarda kredi çekmek için kredi notunuzun yüksek olması gerekecek, almak istediğiniz miktarı bu kredi notu ile belirleyebilecek olmanın doğruluğunu bire bir yaşayacaksınız. Bu yüzden kredi puanınızı yüksek tutmanız sizlere ileride karşınıza çıkacak bazı sıkıntılarda bankalarda itibarınız sayesinde rahatlama yolu olarak fayda sağlayacaktır. Kredi çekmek isteyen bir kişi veya kuruluşun önceden bankalar ile yaptığı alışveriş ve düzenli ödemeler sayesinde ihtiyacı olan miktarı alması oldukça kolay olacaktır. Bu gibi durumlarda kredi başvurusu yapan diğer kişiler ise olumsuz yanıt alacak ve kredisini kullanamayacaktır.

Kredi Notu Neden Önemlidir ?
Kredi Notu Neden Önemli

Kredi Notunu Yükseltme Taktikleri !

Her bankanın aynı şekilde kredi notunuzu belirtmesini sağlayan findeks.com adında Kredi Kayıt Bürosu tarafından hayata geçirilen bir sorgulama sistemi mevcuttur. Buradan sizde ne kadar kredi notunuz olduğunu öğrenebilir, nasıl yükseltebileceğiniz hakkında bilgiler alabilirsiniz. Gelelim şimdi nasıl kredi notunuzu yükselteceğiniz konusunda bilgi vermeye. Öncelikle bir diğer yazımız olan ”Bankaların Kredi Sicili Nedir” başlıklı yazımızı’da inceleyerek bankalar gözünde bozuk sicil ile bunu düzeltmenin yollarını belirtmiştik. Şimdi nasıl düşük olan kredi notunuzu yükseltebileceğiniz hakkında kısaca bilgiler verelim.  Öncelikle eviniz veya iş yerinizde olan tüm faturalarınızı bankaya otomatik ödeme talimatı ile kayıt ettirin. Faturalarınız düzenli bir şekilde bir süre ödendiğini dikkatli bir şekilde kontrol ediniz. Otomatik fatura talimatlarınız ile yatırdığınız paranın size ilerleyen aylarda çok etkisi olacak ve güzel bir puanı bu şekilde kendinize kazandıracaksınız.

Düşük limitli Kredi Kartı ! 

Diğer yöntem ise bankalardan düşük limiti olan kredi kartı almak ve bunların ödemelerini her ay günü gününe yatırarak kredi notunuz için bir artı puanda oradan sağlamak işinize yarayacaktır. Ortalama  6 ay kadar süren düzenli ödemeniz sonucunda ve bankalara gelip giden paralarınızın analizi itibari ile kredi notunuz oldukça yükselecek ve siz başvurmadan bile çalıştığınız bankalar size kredi teklifi edecektir. Yüksek geliri olan ve devamlı bankada aktif olarak para giriş çıkışı yapan kişilere anında kredi imkanı’da mevcuttur. Kredi kartlarının düzenli ve gününde ödenmesi ile her türlü krediye başvuru yaptığınızda %90 ihtimal ile olumlu sonuç alacak ve hatta istediğiniz bir zamanda ev için gerekli konut kredisi’de kullanabileceksiniz. Bankalar sizin çalışma tarzınızı ve ödemelerinizin ne kadar düzenli olduğunu görerek sizlerin her ihtiyacında yanınızda olacak ve artık para sıkıntısı çekmeyeceksiniz. Her bankanın kendine öz kampanyalarından ise ayrı ayrı yararlanabilecek ve her durumda karlı olan taraf siz olacaksınız.

 

Kredi Notu ile ilgili verdiğimiz bilgiler tamamen bizim görüşümüz ve uyguladığımız yöntemler ile keşfedilmiştir. Her bankanın bu şekilde müşterilerinin düzenli bir yapıya sahip olup olmadığını anlaması ve hem bireysel, hem ticari konuda ne kadar aktif bir kişi olduğunuzu tespit etmesi anlamına gelecektir. Sizler için en iyi kredi notunu verecek olan bu anlattığımız yöntemleri uygulamanızın etkisi olması için yukarıda belirttiğimiz gibi kredi siciliniz temiz olmalı ve bankalar ile geçmiş borçlardan dolayı sorun yaşamamanız gerekmektedir. Bugün sizlere paylaştığımız bu konu gibi diğer yazılarımıza ’da göz atarak daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler