Cuma, Nisan 23, 2021
Ana SayfaKredi KartıKredi Kartı Yapılandırması Sonrası Kara Listeye Girer Miyim ?

Kredi Kartı Yapılandırması Sonrası Kara Listeye Girer Miyim ?

Kredi kartı yapılandırması sonrası yeniden kara listeye girilir mi? Borç yapılandırması 2021 için yapılıp taksit ödemeleri nasıl olur? Yapılandırma hakkında tüm detaylar

Kredi ve kredi kartı borcumuzu yapılandırma yapmamız sonrasında kara listeye girer miyiz yoksa kara listeye girmeden kart ödemesini yapıp sicilimiz temiz kalır mı bunu anlatacağız. Günümüzde eminim hepimizin yaşadığı sorunların en başında geliyor ekonomik bunalım ve kara liste korkusu. Peki kredi kartı yapılandırması yapınca kara listeye girer miyiz ? kara listeye girmeden borç yapılandırması yapmak mümkün mü ? Bunların tamamını sizler için geniş şekilde anlattık.. Öncelikle kredi kartı yapılandırması yaptığınızda avukatlık olmamış olmanız büyük önem göstermektedir. Bankanız ile direk bir anlaşma yaparak borçlarınızı yapılandırma yapmış iseniz izlemeniz gereken ilk etaptaki yolun borcunuzun yaptığınız taksit miktarlarını aksatmadan ödemeli ve banka ile aranızda yaşanan sorunları gidermek için hesabınızda yer alan para akışını biraz daha canlandırarak fatura ve diğer ödemelerinizi banka üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Borç Yapılandırması Sonrası Kara Listede miyim ?

Borcunuzu yapılandırmış ve kara listede olup olmadığınızı öğrenmek mi istiyorsunuz ? hemen yapmanız gereken bankanız ile iletişime geçmek veya KBB aracılığı ile kredi notunuzu hesaplamaktır. Sizlere en iyi şekilde kredi notunuzu söyleyen Kredi Kayıt Bürosu sayesinde kredi puanınızı öğrenebilir, riskli yada olumlu sonucunu düşük bir miktar işlem ücreti vererek öğrenebilirsiniz. Borç yapılandırması sonrasında bankalarda olan itibarınız ister istemez düşecek, size karşı güven azalması olacaktır. Bunun için kara listeye girmeden borçlarınızı ödediğiniz süre içerisinde bankalarda olan alışveriş ve fatura ödemelerinizi otomatiğe bağlayarak birazda olsa aktif olduğunuzu göstermelisiniz.

Borç Taksitlendirmek İçin Ne Yapmalıyız ?

Kredi veya kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için yapmanız gereken bankanız ile görüşmek ve durumunuzu anlatmak olmalıdır. Ödeyemediğiniz ekstre veya taksitler için tekrar bir uzlaşma sağlayarak eşit taksitlerle borcunuzu ödemeye devam edebilirsiniz. Bankaların sizlere sunduğu alternatif ödeme yöntemlerini seçerek geçmiş taksitler ve ödeyemediğiniz borçlarınızı yapılandırmaya sokarak rahatlıkla ödemeye devam edebilirsiniz. Bu yapılandırma sonrası eğer kredi kartınız kullanımda ise iptal olacak, borç bitiminde tamamen bankanın insiyatifi’ne bağlı olarak tekrar açılma ihtimali de doğacaktır. Kredi kartınızın borcunu yapılandırmadan daha kısa zaman önce yatırarak kapatmak ister iseniz de sizi arayan borç taksitlendirme temsilcisi ile görüşebilir, borcunuzun faiz oranını düşürerek daha az miktarda kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartım Tekrar Kullanıma Ne Kadar Sürede Açılabilir ?

Genellikle bankalara çok borcu olanlar için kredi kartı kapatma işlemi sonrasında tekrar açılması uzun bir zaman alabilir. Yapmanız gereken bankanızda olan borcunuzu düzenli bir şekilde ödeyerek kredi notunuzu yükseltmek ve daha çok çaba göstererek bankanıza kendinizi tekrar güvenilir bir kişi halinde göstermek olmalıdır. Bankaların sizin hesabınıza gelen paralar ve otomatik ödeme talimatlı faturaları bile dikkate alarak sizlere kredi açabileceği unutmayınız. Tüm bankalarda eşit olarak yansıyan kredi puanınızın yüksek olması halinde rahatlıkla kredi kartı çıkartabilir, dilediğiniz banka ile rahatlıkla çalışmaya başlayabilirsiniz. Düzenli bir geliriniz veya bir iş yeriniz var ise sizlerin hesabına gelen ve giden paralar doğrultusunda değerlendirme yapılarak ticari kredi almanızın da yolu açılabilmektedir. Yüksek geliri olan firma yada kişilere daha yüksek limitli kredi kartları verileceğini de belirtmek isteriz.

Borç Yapılandırması Sonrası Taksitleri Ödememek

Borcunuzu yapılandırma yaptıktan sonra ödeme yapmamanız durumunda mahkemelik olur ve icraya doğru uzanan istenmeyen yolları kapımızda buluruz. Bunun için yapılandırdığımız tutarı aksatmadan bankaya ödemeli, daha dönülmez yollara girmemeliyiz. Yeniden yapılandırılan borçları da aksatarak ödemeniz veya ödeme yapmamanız durumunda kredi notunuz çok hızlı bir şekilde düşüş yaşayacak ve kara listeden çıkma ihtimaliniz oldukça azalacaktır. Bunun için size sunulan yapılandırma fırsatını iyi değerlendirmeli ve borcunuzu kapatana kadar aksatma yapmamalısınız. Daha fazla ayrıntı sunduğumuz kredi sicili ile ilgili yazımız ”Kredi Sicilim Kaç Ayda Düzelir ?” Başlıklı içeriğimiz de bankalar ile sorun yaşadıktan sonra izlenecek yollar sizler için hazırlanmıştır. O açıklamamızın’da kredi kullanmak isteyenlere fayda sağlayacağını düşünmekteyiz. Daha fazla kredi ve kredi kartı ile ilgili bilgileri yakından takip etmek için abone olabilirsiniz.

İşletme Kredisi Almak İçin Neler Gerekir ?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler