Cuma, Nisan 23, 2021
Ana SayfaKredi KartıKredi Kartı Başvurusu İçin Gerekenler

Kredi Kartı Başvurusu İçin Gerekenler

Kredi kartları günümüzde asla vaz geçemeyeceğimiz bir araçtır. Artık bankaların en büyük silahı olan kredi kartları insanların bağımlılığındadır.. Birbirinden farklı onlarca kartı bulunan bankalar bile var. Hem öğrenciler için hem emekliler için yada ek kart ile düşük limitli kredi kartlarından tutunda limitsiz kreid kartlarına kadar.Bankalar artık kredi kartı olmayana kredi kartı verme derdine düşmüş durumda. Ancak banka bunun için de belirli bir gelirin olması istiyor. Bu gelir varsa banka tarafınıza kredi kartı verebilir. Kredi kartı almak için yapılması gereken işlem ise bankalara bizzat kendiniz başvuruda bulunmanız olacaktır. Bankalara yaptığınız müracaat sonrasın da ise bankanın değerlendirmesi sonucun da kredi kartı verilip verilmeyeceği ve hatta kredi kartı limitiniz gelirinize kıyasla hesaplanarak sizlere sunulur.

Kredi kartı almak için gelirinizin yeterli olmasının haricin de ise bir de siciliniz’in düşük olmaması da gerekmektedir. Aksi takdirde kredi kartı ya da herhangi bir kartın sizlere verilmesi hiçbir banka tarafından mümkün olmaz. Kredi kartını aldıktan sonra ise kullanım açısından dikkatli harcamalar yapmalısınız. Çünkü bunun ödemelerinin de olacağını unutmamalısınız.

Kredi kartını aldıktan sora ise ödemelerini aylık harcamanıza göre hesaplanarak aylık ekstra kesilir. Bu kesilen ekstra da en az asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdir de siciliniz olumuz yönde etkilenirken faiz de işlemeye başlar. Kredi kartı ödemelerinizi de harcamalarınızı da ona göre ayarlamalısınız. Kredi kartı alırken yüksek tutarlı limitleri tercih etmemenizi önermekteyiz.

Yüksek Tutarlı Kredi Kartının Olumsuz Etkileri !

Tüksek limitli kredi kartı aldığınız zaman tahmini olarak ay sonu kartın hemen hemen hepsini harcamış duruma gelmekteyiz. Bu durumda maddi sıkıntılarda üst üste geliyor ise kartınızın ekstre borcunu ödemeniz zor olacağı için bankalar ile düzensiz ödeme yüzünden sicilinizi bozabilirsiniz. Ödemelerinizi yapabileceğiniz miktarda limiti olan kartları almanız sizin için her zaman artı olarak dönecektir.

Kredi kartınızın düzensiz ödenmesi durumunda bankada olan itibarınız gittikçe azalacak ve ileride kredi çekmek için başvuru yaptığınızda karşınıza en büyük engel olarak çıkacaktır. Bunun için kredi kartınızı aylık gelirinize istinaden almalı ve limitini buna göre belirlemelisiniz. İlerleyen zamanlarda hepimizin hayali olan kredi çekerek ev sahibi olma şansını yitirmemek için yüksek limitli kredi kartı kullanmanızı önermeyiz.

Düşük Limitli Kredi Kartının Faydaları !

Limiti yüksek olmayan kredi kartı kullandığımızda her ay ödemelerimizi düzenli yapabilir, kredi notu puanımızı hızla yükseltebiliriz. Buna ek olarak faturalarımız ve İnternet üzerinden ödeyebileceğimiz tüm işlemleri otomatik talimat verebilir, bankada olan notunuzu her ay hızlı bir şekilde yükseltmeye başlayabilirsiniz. Düşük limitli kredi kartı sayesinde ortalama 6 ay içerisinde çok yüksek bir kredi notu puanına sahip olabilir ve istediğiniz krediyi anında dilediğiniz bir bankadan çekebilirsiniz.

Bunun için maddi durumu yüksek olmayan kişilerin kredi kartı kullanımı için tercihlerini düşük limitli olarak yapmalarını öneriyoruz. Günümüzde kredi notunun ne kadar önemli olduğunu hemen hemen hepimiz biliyor, bankalar ve finans kuruluşlarının buna kıyasen bizlere kredi miktarı belirlediğini anlıyoruz. O halde yapmanız gereken düzenli ödeyebileceğiniz miktarlarda kart ve kredi kullanarak itibarımızı devamlı bankalar gözünde yükseltmek ve ihtiyaçlarımızı her zaman karşılamaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler