Cuma, Nisan 23, 2021
Ana SayfaKredi Kartıİptal Edilen Kredi Kartı Nasıl Açtırılır ?

İptal Edilen Kredi Kartı Nasıl Açtırılır ?

İptal edilen kredi kartı yeniden nasıl açtırılır? Borç yüzünden kapatılan kartı müşteri hizmetlerinden açtırmak için 2021 yılı neler yapmak gereklidir?

Günümüzde kredi kartını açtırmak için ne yapmak gerektiği hakkında bilgi sahibi olmayanlar arasında olan binlerce insan bulunmaktadır. Bu durumlara maruz kalan binlerce insanın kartlarını kapatma nedenlerinden en büyüğü ise düzenli kullanım yapılmamasıdır. Harcamalarını aşan ve ödeyemeyecekleri tutarda borçlanan kişiler kredi kartlarını kullanıma kapatmakta ve ayaklarını yorganlarına göre uzatmayı tercih etmektedir. Ödemekte sıkıntı çektikleri kredi kartlarını borcunu kapattıktan sonra isterler ise dondurabiliyor. Daha sonra tekrar açmak istediklerinde ise belirli yolları izlemeleri gerekiyor. İptal edilen kredi kartınızı tekrar açtırmak ve alışveriş, İnternet üzerinden ürün alımı yapmak, akaryakıt ve daha fazla yararlı sektörlerde harcama yapmak için açtırmak isteyebilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz yolu kısaca sizlere belirtmek istiyoruz. Kredi kartınızı nasıl geri kullanıma açabileceğinizi tarif etmek istiyoruz. Bunun içerisinde kendi isteğiniz ile kapatılan kartlar ve banka tarafından kullanıma kapatılan kartlar da dahil olarak içeriğimiz de tamamını bulabilirsiniz. Aynı zamanda nasıl kolaylıklar sunulduğu, kendiniz bankaya gitmeden nasıl işlem yapabileceğiniz konusunda bilgi edinebileceğiniz işte o açıklamalar:

İptal Edilen Kredi Kartını Açtırmak

Kredi kartınız iptal edildikten sonra herhangi bir işlemde kullanılmaz ve bankamatiklerde takıldığı anda banka tarafından otomatik el koyulur. Ya da yapmanız gereken kartı aldığınız bankaya teslim etmek olabilir. Bunun yanı sıra kartı kendiniz numaraları ve diğer bilgileri okunmayacak şekilde imha ederek kimsenin eline geçmemesini sağlamakta faydalı olabilir. Bu kartınızı sakladınız ve ileride tekrar kullanabilirim, düşüncesini unutmalı ve kartınızı tekrar kullanıma açtırdığınız esnada sizlere yeni bir kredi kartı gönderileceğini bilmenizi isteriz. Kartınızı tekrar hayata geçirmek için yapmanız gereken size en yakın çalıştığınız banka şubesine giderek ” kartımı tekrar açtırmak istiyorum ” diyerek aktifleştirmek ve daha sonrasında kullanmaya başlamak için kartınızı beklemek kalacaktır. Bu işlemlerden önce tabi bazı kapatma nedenlerinizin olması ve kartınızın banka tarafından kapatılmış olmaması gerekir. Kendi isteğiniz ile kapatılan kredi kartları için yukarıda belirttiğimiz yollar işinizi kolaylaştıracaktır. Her zaman belirttiğimiz gibi kredi kartı kullanımına dikkat etmeniz gerekmekte ve harcamalarınızı bütçenize göre yapmaya çalışmalısınız. Bu şekilde sorun bile yaşasanız ödemelerinizi aksatma şansınız azalır ve kredi kartınızı kapatmak istediğinizde tekrar açtırmanız daha çok kolaylaşır.

Borcundan Dolayı Kapanan Kredi Kartlarını Açtırmak

Banka tarafından borcunuz nedeni ile iptal edilen veya kullanıma kapatılmış olan kredi kartınızı açtırmak için öncelikle bankaya olan borcunuzun ödenmesi gerekir. Kredi kartı borcunuzu tamamen ödediğinizde bankanın gözünde tekrar itibar sahibi haline gelmiş iseniz veya ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaparak kapatmış iseniz sizlere tekrar bir alternatif sunulabilir. Fakat bunu yapmadan önce bankaların ortak bir karar ile işleme kattığı kredi notunuzun riskli olmaması gerekmektedir. Bunun için ücretsiz kredi notu sorgulama araması yaparak ulaşabileceğiniz yazımızda detaylı bilgiler vermiştik. Kredi notunuzu yukarıda belirtilen sayfa sayesinde nasıl sorgulama yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Bankaya gitmeden bile alacağınız yanıtı tahmin edebilirsiniz. Kapatılan kredi kartları genelde banka tarafından iptal edilmiş ise uzun bir süre açılması nerede ise imkansız hale gelmektedir. Banka ile çalışmanız sırasında ödeme planlarını aksatma ve kredi kartı borcunuzu ödememe gibi sıkıntılar yaşamış iseniz kartınızın kullanıma açılması için hesabınıza düzenli bir para akışı gerçekleşmesi ve tüm fatura, kurum ve diğer ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı vererek hesabınızdan yapmanız da katkı sağlayabilir, kredi kartınızı düşük miktarda limitle bile olsa açtırma fırsatından yararlanabilirsiniz

Müşteri Hizmetleri ile Kartınızı Kullanıma Açtırmak

Kredi kartınızı kendi isteğiniz ile kapatmış ve bankaya gitmeye fırsat bulamıyor iseniz izleyeceğiniz yollardan birisi de çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmektir. Kartınızı açtırmak istediğinizi beyan etmek olmalıdır. Sizlere bağlanan müşteri temsilcisi bazı doğrulama adımlarından sonra kartınızın açılması için merkeze bilgi verecek ve kartınız herhangi bir sorun ve ödeme bozukluğu olmaması durumunda tekrar kullanıma açtırılarak adresinize veya en yakın şubeye teslim edilecektir. Her zaman alternatif konularda da yardım alabileceğiniz müşteri hizmetleri telefon numarasını bilmiyor iseniz arama motorlarına bankanızın adını yazarak veya elinizde bulunan banka kartlarınızın üzerinden bakarak hızlıca ulaşabilirsiniz.

Kaybolan Kredi Kartı Şikayeti Sonrası Kullanıma Açtırma

Kredi kartınızın kaybolduğu gerekçesi ile bankanızı aramış ve kullanıma kapattırmış iseniz yapmanız gerekenleri sizlere kısaca açıklayalım. Kaybolduğu için bankanıza bilgi verdiğiniz kartınız iptal edilerek size yeni bir kart gönderimi yapılması gerekir. Tabi siz bankanıza kartınızı tamamen kapatmak istediğinizi söylememiş ve yeni kart talebinde bulunmuş iseniz. Kartınızın yenisi çıkartılır ve diğer kartınız iptal edilerek sizlere yeni bir kart numarası, son kullanma tarihi ve arka tarafında bulunan yeni bir güvenlik kodu gönderilir. Bu sayede kartınızı biri bulsa bile kullanamaz ve harcama yaparak sizi mağdur duruma düşüremez. Bunun için yapmanız gereken kaybolan kredi kartınızın iptal isteğinden sonra bir hafta kadar bir sürede kartınızı evinizden yada sizin belirttiğiniz şubeden giderek almak olacaktır. Kartınızı aldıktan sonra bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı şifrenizi tekrar belirleyebilir. İlk şifre girişinizden sonra her yerde düzenli bir şekilde alışverişlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz.

İnternet Üzerinden Alışverişe Kapatılan Kartınızı Açtırmak

Devamlı İnternet üzerinden alışveriş yapıyor olabilirsiniz. Bazı zamanlarda kartınızı güvenliğiniz için İnternet üzerinden alışverişe kapatabilirsiniz. Bir gün tekrar İnternet üzerinden bir ürün veya eşya alacağınız zaman kartınızı İnternet üzerinden alışverişe açtırmanız için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmez. Cep telefonunuz ya da Bilgisayarınızdan bankanızın İnternet şubesine giriş yaparak sanal ortamda alışveriş yapmaya açabilirsiniz. Ürünü satın aldıktan sonra başka bir kişinin kart bilgileriniz ile İnternet üzerinden ürün almasını engellemek için tekrar kullanıma kapatabilirsiniz. Bunun için en hızlı yöntemlerden birisi cep telefonunuza bankanızın cep uygulamasını indirmek. Sonrasında hızlı bir şekilde telefon numarası onayı gerekmeden işlemlerinizi hızlıca yapmaktır. Cep şubesini yükleyen tüm müşterilerin her işlemi hızlıca yapabildiği gibi, kredi kartlarını alışverişe açarak kapatma işlemi sadece bir dakika bile sürmez.

Kredi Kartını Açtırmak

Eğer cep şubesini yada İnternet bankacılığını kullanmıyor iseniz yapmanız gereken müşteri temsilcisini aramak ve alışverişe kapatmak istediğiniz kartınızı belirterek kapattırmaktır. Bu işlemden sonra tekrar alışverişe açtırmak istediğiniz kartınız için müşteri temsilcisini arayacak ve tekrar kullanıma açtırmak istediğinizi belirteceksiniz. Bu sıkıntıya girmemeniz için bankanızın cep uygulamasını indirmeniz sizlere daha çok kolaylık ve fırsat sunacaktır. Uygulama indirmeden de bilgisayarınız aracılığı ile müşteri numarası ve İnternet bankacılığı şifreniz ile giriş yaparak tüm işlemlerinizi yine kolaylıkla yapabilecek, hızlı işlem yapmanız verdiği keyfi en iyi şekilde yaşayabileceksiniz. Tüm bankaların cep şubesi bulunduğunu hatırlatır, eğer bu konuda yardım talebinde bulunmak ister iseniz bankanızın temsilcileri sizlere titizlikle yardımcı olacak, işlemlerinizi kendi başınıza hızlıca yapmanızı sağlayacaklardır.

Kaynak: Kredibilite

İşletme Kredisi Almak İçin Neler Gerekir ?

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Popüler İçerikler